Zamknij

Donald Trump szczerze o stosunkach z Koreą Północną

Redakcja
08.07.2017 17:46
Donald Trump szczerze o stosunkach z Koreą Północną
fot. PAP

Donald Trump powiedział podczas spotkana z prezydentem Chin Xi Jinpingiem na marginesie szczytu G20 w Hamburgu, że przyszedł czas, by „coś zrobić" w sprawie przeciwdziałania programowi zbrojeń nuklearnych Korei Północnej.

Prezydent Stanów Zjednoczonych dodał, że program nuklearny KRLD stanowi poważny problem – podała AFP.

Według Reutersa, Trump przyznał, że powstrzymanie programu nuklearnego Pjongjangu może zająć trochę czasu, ale wyraził przekonanie, że wspólnymi wysiłkami Waszyngton i Pekin zdołają w końcu osiągnąć sukces w tej sprawie.

Amerykański prezydent zapewnił, że docenia to, co Xi uczynił do tej pory w sprawie powstrzymania północnokoreańskich ambicji nuklearnych.

Reuters przypomina, że gdy we wtorek Korea Północna ogłosiła zakończoną sukcesem próbę międzykontynentalnego pocisku balistycznego, który mógłby dosięgnąć amerykańskich stanów Alaska i Hawaje, Trump okazał pewne zniecierpliwienie opieszałymi działaniami Pekinu w sprawie zbrojeń Pjongjangu.

Oficjalna chińska agencja prasowa Xinhua odnotowała po spotkaniu, że przywódcy Chin i USA przedyskutowali na marginesie G20 „sprawy dotyczące globalnych punktów zapalnych". Agencja dodała, że Xi powiedział Trumpowi, iż silniejsze więzi chińsko-amerykańskie są dobre dla stabilności w złożonym współczesnym świecie.

RadioZET.pl/SI/PAP