Zamknij

Donald Trump wyśmiany w ONZ. ''Nie spodziewałem się takiej reakcji'' [WIDEO]

Redakcja
26.09.2018 09:54
Donald Trump
fot. PAP/EPA

Podczas wystąpienia na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ Donald Trump wywołał salwy śmiechu. Tak zgromadzone audytorium zareagowało na jego słowa, gdy mówił o wielkich osiągnieciach swojej administracji. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Podczas niecałych dwóch lat moja administracja zdołała osiągnąć więcej, niż jakakolwiek administracja w historii naszego kraju - powiedział Donald Trump. Na sali można było usłyszeć śmiech przedstawicieli części pozostałych delegacji. 
- Nie spodziewałem się takiej reakcji, ale w porządku... - stwierdził Trump. 

- USA są silniejszym, bezpieczniejszym, bogatszym krajem" niż w dniu, w którym objął on urząd prezydenta w styczniu 2017 roku - dodał.

Donald Trump w ONZ

Prezydent kładł silny akcent na znaczenie suwerenności Ameryki i dodał, że Stany Zjednoczone szanują suwerenność innych krajów oraz oczekują, że inne państwa "będą w zamian honorowały suwerenność Ameryki". - Ameryka jest rządzona przez Amerykanów - podkreślił. - Odrzucamy ideologię globalizmu i przyjmujemy doktrynę patriotyzmu - oświadczył.

Zobacz także

- Nigdy nie oddamy amerykańskiej suwerenności jakiejś światowej biurokracji - niewybranej i nieodpowiedzialnej - mówił.

Skrytykował organizacje międzynarodowe i podkreślił, że państwa powinny same płacić za swe bezpieczeństwo. Dodał, że Stany Zjednoczone "nie będą już wykorzystywane" - jak piszą agencje, kładąc tym samym nacisk na swe przekonanie, że Ameryka była jak dotąd wykorzystywana zarówno w kwestiach handlowych, jak i obronnych.

RadioZET.pl/BBC/PAP/DG