Zamknij

Donald Tusk na liście 100 najważniejszych intelektualistów 2018 roku. „Bronił europejskich wartości”

Redakcja
24.01.2019 00:35
Donald Tusk na liście 100 najważniejszych intelektualistów 2018 roku. „Bronił europejskich wartości”
fot. Shutterstock

Donald Tusk znalazł się na prestiżowej liście 100 najważniejszych intelektualistów ubiegłego roku, opublikowanej przez magazyn „Foreign Policy”. Jest czwartym Polakiem w historii tego zestawienia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk znalazł się na prestiżowej liście 100 najważniejszych intelektualistów ubiegłego roku. Ranking publikowany jest przez magazyn „Foreign Policy”.

Były polski premier został wyróżniony w kategorii „ekonomia i biznes”.

Zobacz także

W uzasadnieniu można przeczytać, że Donald Tusk „jako przewodniczący Rady Europejskiej coraz częściej konfrontował się ze swoim narodem, broniąc europejskich wartości integracyjnych przed rosnącym nacjonalizmem”. Jak dodano, Tusk „stawił czoła Wielkiej Brytanii, ostrzegając przed referendum w 2016 roku przed negatywnymi konsekwencjami brexitu". „Jego rola będzie coraz ważniejsza w 2019 roku, gdy będzie próbował utrzymać wspólny projekt europejski”napisano.

Tusk czwartym Polakiem w historii rankingu

Tusk jest czwartym Polakiem w historii wyróżnionym w rankingu. W poprzednich latach na prestiżowej liście znaleźli się także Radosław Sikorski, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk i Barbara Nowacka.

RadioZET.pl/ForeignPolicy/BM