Zamknij

Tusk ubierał Jean Claude-Junckera. Polski internet wyśmiał sytuację [WIDEO]

Redakcja
25.06.2017 10:28
Tusk ubierał Jean Claude-Junckera. Polski internet wyśmiał sytuację [WIDEO]
fot. Twitter

''Pierwszy szatniarz Europy'' i ''Lokaj szefa Komisji Europejskiej''. To część określeń jakimi polski internet obsypał byłego premiera Donalda Tuska. Chodzi o sytuację z konferencji prasowej, na której przewodniczący Rady Europejskiej pomógł Jeanowi-Claude'owi Junckerowi założyć marynarkę. 

Moment z konferencji w budynku Parlamentu Europejskiego uwieczniła i opublikowała w mediach społecznościowych korespondentka TVP w Brukseli. Gdy obydwaj politycy zajęli miejsca przed mikrofonami, Jean-Claude Juncker uznał, że założy marynarkę, którą niósł na ramieniu. Z pomocą przychodzi mu sam Donald Tusk.

Przyjacielska pomoc szefa Rady Europejskiej wywołała w polskim internecie falę negatywnych komentarzy. Szczególnie było to widoczne u części środowiska dziennikarskiego sympatyzującego z partią Prawa i Sprawiedliwości.

''Donald Tusk ubierający komisarza Jean Claude-Junckera. To jest ten Wielki Zwycięzca 27:1???'' - napisał na Twitterze Samuel Pereira, wiceszef publicystyki TVP Info.

''To zdjęcie nie jest specjalnie korzystne dla Tuska.." - skomentował na Twitterze redaktor naczelny "Super Expressu" Sławomir Jastrzębowski.

W obronie byłego polskiego premiera stanęła autorka zdjęcia Dominika Ćosić. ''A swoją drogą, też bym w takiej sytuacji pomogła" - dodała.

RadioZET.pl/DG