Zamknij

Dramat na plaży. Nie żyje 18-latek zasypany piaskiem

18.05.2022 19:11
akcja ratunkowa na plaży
fot. zrzut ekranu z Youtube FOX 5 NY

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na plaży w New Jersey w USA. Podczas zabawy w piasku osunęła się ściana wykopu stworzonego przez nastolatków, zasypując znajdujące się w nim rodzeństwo. Tylko 17-letnią siostrę udało się uratować.

18-latek przypłacił zabawę na plaży własnym życiem. Razem z 17-letnią siostrą wykopał na plaży w Toms River głęboki dół. Gdy nastolatki znajdowały się w środku, usunął się na nie mokry piasek.

Mimo szybkiego podjęcia akcji ratunkowej, młodego mężczyzny nie udało się uratować. Spod piasku udało się za to wydostać jego 17-letnią siostrę. To nie jedyny wypadek, w którym w USA zginęły nastolatki bawiące się w piasku lub ziemi.

Nie żyje 18-latek zasypany piaskiem. 17-letnią siostrę udało się uratować

Akcja ratunkowa w Toms River rozpoczęła się we wtorek około godz. 16:00. Ratownikom udało się odkopać oboje nastolatków.

17-latka odniosła niegroźne obrażenia, jako że ją udało się wydostać pierwszą. Dla jej braka pomoc przyszła jednak zbyt późno.

Do podobnego wypadku doszło w stanie Utah, w okolicy Rangers at Coral Pink Sand Dunes State Park. Ratownicy zostali wyzwani, gdy na 13-latka osunął się piasek z wydmy, w której chłopiec robił tunel. Jak doniosły służby, wykop „nieoczekiwanie zapadł się z 13-latkiem w środku”.

Do chłopca udało się dotrzeć po usunięciu ponad 2 metrów piasku. Na miejscu podjęto akcję ratunkową i dokonano resuscytacji krążeniowo-oddechowej, 13-latek w ciężkim stanie trafił do szpitala. Niestety, z powodu obrażeń zmarł następnego dnia.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/FOX 5 NY

C