Zamknij

Dreamliner LOT-u nadal uziemiony w Meksyku. „Samolot jest usprawniany”

Redakcja
27.01.2019 13:16
LOT awaria w Meksyku
fot. MICHAL ADAMOWSKI/REPORTER

Około 250 pasażerów uziemionego w Meksyku Dreamlinera Polskich Linii Lotniczych, który miał w sobotę rano wylądować w Warszawie,  nadal przebywają w Cancun - poinformował w niedzielę rzecznik LOT Adrian Kubicki.

"Pasażerowie przebywają w hotelu. Samolot jest usprawniany" - wyjaśnił rzecznik LOT. Kiedy maszyna ruszy w kierunku Polski? To zależy. Jak mówi Kubicki, „priorytetem jest pewność, że samolot jest w stu procentach sprawny”. Dlatego to, kiedy samolot wystartuje zależy od przebiegu naprawy.

Uziemiona maszyna to samolot czarterowy jednego z biur podróży. Na pokładzie było ok. 250 pasażerów. Wszyscy przebywają obecnie w hotelu. Jak zapewnia rzecznik LOT-u, są pod opieką linii lotniczych i mają zapewnione posiłki.

Zobacz także

Dreamliner Polskich Linii Lotniczych miał w sobotę o 8 rano wylądować w Warszawie, ale został uziemiony na lotnisku w Meksyku z powodu awarii modułu zasilania głównego komputera. Jeszcze w sobotę informowano, że część, która miała być wymieniona, zastała już zamówiona, a wymiana ma rozpocząć się niezwłocznie po jej dostarczeniu.

RadioZET.pl/PAP/MK

C