Zamknij

Dron namierzył gwałciciela i jego ofiarę [WIDEO]

Redakcja
08.10.2018 16:20
Dron
fot. RikoBest/Shutterstock

W Bostonie (hrabstwo Lincolnshire, Wielka Brytania), trzydziestokilkuletni mężczyzna uprowadził szesnastolatkę, którą zgwałcił i przetrzymywał na terenie opuszczonej fabryki. Uwięzionej nastolatce udało się skontaktować z policją, która wysłała na poszukiwania dron wyposażony w kamerę termowizyjną.

Dzięki zaawansowanej technologii i szybkiej reakcji policjantów, dziewczynkę uwolniono a gwałciciel trafił w ręce funkcjonariuszy. Brytyjscy policjanci, zaraz po otrzymaniu komunikatu od ofiary gwałtu, wysłali na poszukiwania dron wyposażony w kamerę czułą na światło – znalazł on dziewczynkę i sprawcę w kilka minut.

Zobacz także

Policja zastosowała taką formę poszukiwania, ponieważ nastolatka nie mogła wskazać dokładnego miejsca swojego pobytu. Wiedziała jedynie, że znajduje się na terenie opustoszałej fabryki, otoczonej wysokim ogrodzeniem.

Dron przeszukał okolicę

Urządzenie przeszukało okolicę. Dzięki zdjęciom, namierzono miejsce pobytu zarówno napastnika, jak i ofiary. Następnie, akcja policji potoczyła się bardzo sprawnie.

Zobacz także

Funkcjonariusze pojawili się na terenie wskazanym przez dron, uwolnili dziewczynkę a przestępca został aresztowany. Nastolatka natomiast trafiła pod opiekę psychologa policyjnego.

Według informacji podawanych przez angielskie media, napastnikiem jest mężczyzna po 30-tce.

RadioZET/BBC/polsatnews/JZ