Zamknij

Pożar ogromnego wieżowca w Dubaju [WIDEO]

Redakcja
04.08.2017 08:21
Pożar ogromnego wieżowca w Dubaju [WIDEO]
fot. YouTube

Strażakom udało się ugasić w nocy groźny pożar apartamentowca Torch Tower w Dubaju, jednego z najwyższych budynków mieszkalnych na świecie. Na szczęście nie było ofiar.

Jak poinformowały władze Dubaju, pożar ugaszono 4 sierpnia nad ranem i obecnie trwa schładzanie budynku liczącego prawie 350 metrów wysokości i ponad 80 pięter (w tym 3 podziemne).

- Spaliśmy, kiedy obudził nas alarm pożarowy i krzyki ludzi. Zbiegaliśmy po schodach i potrzebowaliśmy ponad 10 minut, aby zbiec z 50. piętra - powiedział agencji Reutera jeden z mieszkańców, który przedstawił się jako George. Dodał, że ok. 1 w nocy ogień był bardzo silny i wybuchł prawdopodobnie na 67. piętrze. Potem zaczął przygasać.

Inny lokator budynku, Mohammed, który mieszka na 12. piętrze, powiedział, że ogień wybuchł na wyższych piętrach i stopniowo obejmował coraz niższe.

Według władz pożar wybuchł w piątek po godz. 1 nad ranem czasu miejscowego (23.00 w czwartek czasu polskiego).

Torch Tower usytuowany jest w ekskluzywnej i popularnej wśród turystów dzielnicy Dubaju – Marina. Palił się już w 2015 r.; wówczas również zdołano ewakuować przebywające w nim osoby.

Budynek stoi na 3 podziemnych piętrach oraz 4-piętrowym podium. Na 80 piętrach znajdują się 504 apartamenty. Podziemne piętra oraz podium zajmuje parking na 536 samochodów. Piętra 5 i 6 mieszczą basen, aerobik oraz kafeterię.

W chwili oddania budynku do eksploatacji w 2011 roku Torch Tower był najwyższym budynkiem mieszkalnym na świecie.

RadioZET.pl/SI