Zamknij

Katastrofa niewielkiego samolotu w Dubaju. Nie żyją cztery osoby

16.05.2019 21:37
Samolot
fot. Diamond DA42/Wikimedia.Commons

W katastrofie zarejestrowanego w Wielkiej Brytanii lekkiego samolotu użytkowego DA42, który rozbił się w czwartek w pobliżu międzynarodowego portu lotniczego w Dubaju, zginęły wszystkie cztery lecące nim osoby - poinformowały tamtejsze władze.

Jak podał w komunikacie Generalny Zarząd Lotnictwa Cywilnego Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ofiary to trzech Brytyjczyków i obywatel RPA, a samolot prowadził kalibrację naziemnych urządzeń nawigacyjnych portu. Bezpośrednio przed wypadkiem pilot zgłosił usterkę techniczną.

DA42 Twin Star, którego producentem jest firma Diamond Aircraft z główną siedzibą w Austrii, to zbudowany z materiałów kompozytowych i napędzany dwoma silnikami Diesla samolot o maksymalnej masie startowej niecałych dwóch ton. Dzięki starannemu dopracowaniu aerodynamicznemu jego prędkość maksymalna wynosi ponad 350 kilometrów na godzinę, a przelotowa blisko 290. W wersji MPP (Multi Purpose Platform) może być wyposażony w różnorodną elektroniczną aparaturę rozpoznawczą.Od 2017 roku Diamond Aircraft jest własnością chińskiej spółki Wanfeng Aviation. 

RadioZET.pl/PAP/Twitter