Zamknij

Duda w Bratysławie: Więcej polskich wojsk w Iraku i Afganistanie

Redakcja
26.05.2017 14:23
Duda w Bratysławie: Więcej polskich wojsk w Iraku i Afganistanie
fot. PAP

Jesteśmy gotowi w ramach koalicji antyterrorystycznej do zwiększenia swojej aktywności, gdyby taka była decyzja państw Sojuszu Północnoatlantyckiego – powiedział prezydent RP podczas piątkowej konferencji GLOBSEC 2017 w Bratysławie.

Andrzej Duda na konferencji dał konkretne w Bratysławie deklaracje. – Jesteśmy gotowi w ramach koalicji antyterrorystycznej do zwiększenia swojej aktywności, gdyby taka była decyzja państw Sojuszu Północnoatlantyckiego – mówił prezydent.

Więcej wojsk w Iraku i Afganistanie

Zdaniem głowy państwa, nasz kraj jest w stanie zwiększyć liczebność polskich wojsk w miejscach, gdzie obecnie stacjonują nasi żołnierze, czyli w Afganistanie i Iraku. – To jest nasz wkład w budowę sfery bezpieczeństwa i pokoju. Gdy będzie wspólna decyzja państw NATO, my jesteśmy gotowi tę swoją kontrybucję zwiększyć – mówił prezydent  podczas konferencji.

Szczyt NATO

Duda odniósł się też do szczytu NATO, który odbył się 25 maja w Brukseli. Jego zdaniem nie było mowy o konkretnych liczbach. – Była ogólna deklaracja jako że zapadła decyzja, że Sojusz Północnoatlantycki jako całość wchodzi do Globalnej Koalicji przeciwko Daesz – komentował.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz