Zamknij

Duda: w Davos będziemy promować Polskę oraz zachęcać do inwestowania

Redakcja
24.01.2018 09:22
Duda: w Davos będziemy promować Polskę oraz zachęcać do inwestowania
fot. prezydent.pl

W Davos będziemy promować Polskę oraz zachęcać do inwestowania u nas. Zależy mi, byśmy byli postrzegani jako kraj otwarty — powiedział prezydent Andrzej Duda, który bierze udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Szwajcarii.

Prezydent powiedział w wywiadzie dla TVP Info, że w Davos będzie zachęcał inne kraje oraz firmy do inwestowania w Polsce. „Uważam, że Polska jest krajem bezpiecznym, bardzo sprzyjającym inwestycjom, mamy doskonale wykształconą kadrę” — mówił. Podkreślił, że ten potencjał należy w Polsce dalej rozwijać.

Według niego innym ważnym zadaniem jest zachęcenie młodych ludzi do powrotu z emigracji. „Musimy dbać o to, by zarobki były jak najlepsze” — dodał.

Prezydent zaznaczył, że podczas spotkań w Davos nie zostaną podpisane „żadne kontrakty”. „Będziemy promować Polskę, przyjeżdżamy tutaj, żeby w polskim interesie zabiegać o rozwój gospodarczy” — podkreślił Duda.

Jak mówił, Polska na Forum Ekonomicznym chce pokazać, „że jest krajem otwartym oraz zainteresowanym”. „Zależy mi, żebyśmy byli tak postrzegani” — podkreślił.

Dopytywany, czym Polska może się w Davos pochwalić, prezydent wymienił m.in. realizację programu 500 plus oraz „coraz lepsze warunki do inwestowania”. Przekonywał, że wśród zagranicznych inwestorów podziw budzi „nieprzerwany od lat” rozwój gospodarczy.

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos odbywa się w dniach 23–26 stycznia.

RadioZET.pl/SI/PAP