Zamknij

Znany sportowiec molestował śpiącą kobietę. „Konsekwencje będą surowe”

Joanna Zaremba
02.08.2019 14:17
Znany sportowiec molestował śpiącą kobietę. „Konsekwencje będą surowe”
fot. WENN/agefotostock/East News

Znany duński golfista Thorbjoern Olesen zostanie surowo ukarany za zachowanie podczas lotu z USA do Londynu, podczas którego upił się do nieprzytomności, wyzywał personel, obmacywał śpiącą pasażerkę, a w końcu załatwił potrzebę fizjologiczną w przejściu między fotelami w pierwszej klasie.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

„Jest to szokujące, ponieważ Olesen to wielka gwiazda duńskiego golfa i jesteśmy z niego bardzo dumni. Pomimo że obecnie znajduje się na 62. miejscu w światowym rankingu, to w ubiegłym sezonie był członkiem reprezentacji Europy w prestiżowym turnieju Ryder Cup” – skomentowały duńskie media.

Zobacz także

„Położył się na śpiącej pasażerce i zaczął ją seksualnie molestować”

Tym razem Duńczyk wracał z turnieju w Memphis do Londynu, gdzie mieszka na stałe, lecąc British Airways. Po swoich ekscesach zasnął i obudzony został dopiero na lotnisku Heathrow przez policję.

Zobacz także

Podróżujący z nim brytyjski golfista Ian Poulter opowiedział mediom, że takie zachowanie zdarza się na pokładach tanich linii, lecz nie spodziewał się, że dojdzie do niego w samolocie tak renomowanego przewoźnika.

– Nie spodziewałem się takiego zachowania po moim przyjacielu, który dostał amoku. To było agresywne obrażanie personelu i pasażerów, potem położył się na śpiącej pasażerce i zaczął ją seksualnie molestować, a na końcu już nasikał na podłogę na oczach wszystkich – mówił.

Zobacz także

– Został zatrzymany, lecz po przesłuchaniu został zwolniony. Sprawa jest poważna i zostanie teraz przekazana do sądu – powiedziała rzeczniczka londyńskiej policji Camilla Goodman duńskiemu dziennikowi „Ekstrabladet”.

Również przewoźnik skieruje sprawę do sądu. Poinformował „Ekstrabladet”, że takich zachowań w żadnym wypadku nie będzie tolerować, a konsekwencje będą bardzo surowe.

 

RadioZET.pl/PAP