Zamknij

Uwaga na prezerwatywy znanej marki! Firma je wycofuje, bo pękają

Redakcja
31.07.2018 15:07
prezerwatywy
fot. Pixabay

Podobnie jak samochody prezerwatywy popularnej marki przechodzą „crash-testy”. Jak się okazało, niektóre z nich nie przeszły testów wytrzymałości. Litości nie ma. Produkt zostanie wycofany.

Chodzi o dziesięć partii prezerwatyw Durex sprzedawanych pod markami Real Feel i Latex Free, z terminami ważności od grudnia 2020 do lutego 2021. Jak się okazało, mają tendencję do pękania, co, rzecz jasna, wyklucza je jako pełnowartościowy produkt. Durex przeprosił klientów i obiecał zwrot pieniędzy. Jak wpłynęło to na przyrost naturalny, nie poinformowano.

– Nasze prezerwatywy mają na celu zapewnienie metody antykoncepcji i zapobieganie chorobom przenoszonym drogą płciową poprzez wykorzystanie zabezpieczenia niebędącego lateksem, która przynosi korzyści konsumentom uczulonym na lateks. Tylko w przypadku wspomnianych serii prezerwatyw dotkniętych tym problemem, może nastąpić wzrost liczby prezerwatyw, które pękają podczas stosunku – przekonuje firma w specjalnym komunikacie cytowanym przez „Wprost”.

Zobacz także

Informacja dotyczy sklepów w Wielkiej Brytanii i Irlandii. W Polsce jednak również wycofano część asortymentu. Chodzi o prezerwatywy Real Feel.

– W wyniku przeprowadzonych badań stwierdziliśmy, że niektóre serie nielateksowych prezerwatyw Real Feel wyprodukowane w tym roku nie przeszły testów weryfikujących okres ich trwałości – poinformowali przedstawiciele Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

RadioZET.pl/maal