Zamknij

Dustin Moskovitz i Cari Tuna chcą rozdać 8 miliardów dolarów. Sami żyją skromnie

Redakcja
18.06.2018 15:52
Cari Tuna
fot. Twitter

Dustin Moskovitz, jeden z założycieli Facebooka, wraz ze swoją żoną postanowili, że niemal cały swój majątek rozdadzą na cele charytatywne. Gest ich robi wrażenie, tym bardziej że mimo młodego wieku dorobili się aż 8 miliardów dolarów (30 mld złotych).

Cari Tuna i Dustin Moskovitz od dłuższego czasu wspierają potrzebujących, a także ludzi nauki, przydzielając im wielomilionowe granty na badania. Jak podaje „The Washington Post”, małżeństwo od czterech lat żyje bardzo skromnie, a majątek swój powiększa tylko po to, by go rozdawać potrzebującym.

Szczodrzy miliarderzy

Para wzoruje się w swoich działaniach na pracy Billa Gatesa, założyciela Microsoftu. – Przykład dały nam miliony ludzi, którzy ofiarują szczodrze, a często traci na tym ich jakość życia. Oni chcą, by świat stał się lepszym miejscem – piszą miliarderzy z Giving Pledge.

Rozdają miliardy dla potrzebujących

Dustin Moskovitz i Cari Tuna mają zaledwie 30 i 29 lat. Poznali się w 2009 roku, gdy Cari skończyła studia i znalazła pracę w „The Wall Street Journal”. Zaczęło się od randki w ciemno zaaranżowanej przez ich wspólnego znajomego. Obecnie są najmłodszym małżeństwem miliarderów. Z kolei Dustin kieruje pracami naukowców i technologów zatrudnionych w Dolinie Krzemowej.

Zobacz także

RadioZET.pl/NaTemat.pl/strz