Zamknij

Podwójni agencji. Szpiegowali na rzecz obcego państwa

Redakcja
25.05.2018 11:06
szpieg
fot. Pixabay

Dwóch byłych agentów francuskiego wywiadu czeka proces o zdradę w związku z zarzutami, że przekazali tajemnice państwowe władzom obcego kraju - oświadczyło w czwartek wieczorem ministerstwo ds. sił zbrojnych Francji.

Potwierdzając grudniowe aresztowania dwóch emerytowanych szpiegów i małżonki jednego z nich, minister ds. sił zbrojnych Florence Parly powiedziała w piątek, że ujawniona w sposób nieuprawniony informacja "może podważyć bezpieczeństwo państwa".

Uważa się, że agenci przekazali tajemnice, gdy jeszcze służyli we francuskiej agencji wywiadowczej DGSE - poinformowała minister w telewizji CNews. Odmówiła komentarza w sprawie niepotwierdzonych doniesień, że tym obcym państwem, na rzecz którego agenci szpiegowali, były Chiny.

Obaj zostali objęci 22 grudnia 2017 roku formalnym dochodzeniem w związku z zarzutami o szpiegostwo na rzecz obcego mocarstwa, narażając tajemnice państwowe i dostarczając informacje szkodliwe dla podstawowych interesów narodowych - powiedziało agencji Reutera źródło sądowe.

Jednemu z byłych agentów, którzy nie zostali zidentyfikowani, postawiono również zarzuty bezpośredniego podżegania do zdrady - sprecyzowało to źródło.

RadioZET.pl/pap/maal

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zobacz też: