Zamknij

MZS potwierdza. W zamachu w Manchesterze zginęło dwoje Polaków

Redakcja
24.05.2017 08:06
MZS potwierdza. W zamachu w Manchesterze zginęło dwoje Polaków
fot. east news

W środę o godz. 8.00 Ministerstwo Spraw Zagranicznych podało do informacji, że w zamachu na salę koncertową w Manchesterze zginęło dwoje Polaków, a jeden jest ranny. Nie żyją rodzice, którzy przyjechali odebrać swoje córki po koncercie.

Oficjalny komunikat MSZ mówi, że w wyniku zamachu w Manchesterze zginęło dwoje Polaków, a jeden został ranny.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że brytyjskie służby potwierdziły, iż wśród ofiar śmiertelnych poniedziałkowego zamachu w Manchesterze znajduje się co najmniej dwoje obywateli RP, a jeden został ranny. Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi ofiar i przekazujemy najszczersze wyrazy współczucia. Informujemy, że konsulowie otoczyli opieką rodzinę ofiar - czytamy w komunikacie MSZ.

Zobacz także

Brytyjska premier Theresa May poinformowała we wtorek wieczorem o podniesieniu poziomu zagrożenia terrorystycznego do najwyższego - piątego, który formalnie oznacza, że kolejny atak jest nie tylko bardzo prawdopodobny, ale może dojść do niego w każdej chwili.

W poniedziałkowym wybuchu w hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena, tuż po zakończeniu koncertu Ariany Grande, zginęły co najmniej 22 osoby, w tym dzieci, a 59 ludzi zostało rannych. Wybuch jest traktowany przez brytyjską policję jako atak terrorystyczny.

RadioZET.pl/strz