Zamknij

Oburzające „polskie menu” w restauracji

Redakcja
24.01.2018 08:04
Oburzające „polskie menu” w restauracji
fot. Pixabay

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu restauracja w Bolonii zaprosiła klientów na „polską kolację”. Menu, na którym widać drut kolczasty, szokuje.

Redakcja polonijnego pisma „Nasz Świat” we Włoszech zaprotestowała przeciwko inicjatywie restauracji w Bolonii, która w związku z Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu 27 stycznia zaprasza na „polską kolację”. Na jej menu widnieje drut kolczasty.

Protestują także mieszkający we Włoszech Polacy.

„W Dniu Pamięci — polskie menu” — tak lokal bolońskiego stowarzyszenia Centro Natura reklamuje swoją ofertę przygotowaną na sobotę. Na zaproszeniu widnieje zdjęcie z obozu zagłady z drutem kolczastym i różą.

Zobacz także

Redakcja dwutygodnika dla Polaków „Nasz Świat” postanowiła interweniować u organizatorów kolacji w związku z falą protestów, jakie zamieścili Polacy na portalach społecznościowych. Danuta Wojtaszczyk z pisma powiedziała we wtorek PAP: „Naszym zdaniem ten pomysł godzi w pamięć o ofiarach i w naród polski”.

„Zadzwoniliśmy do restauracji, próbowaliśmy wytłumaczyć, że uważamy tę inicjatywę za niewłaściwą i nie na miejscu, ale organizator nie dał się przekonać i dodał, że nie zmieni planów, bo wszystko jest już gotowe” — podkreśliła.

Zrzut ekranu 2018-01-24 o 07.57.26

Anna Malczewska z redakcji dodała: „To jest nie tylko obraźliwe, ale po prostu niesmaczne i dlatego podjęliśmy próbę interwencji”.

Zobacz także

Redakcja polonijnego pisma zaprezentowała część komentarzy Polaków. „Komercja w najgorszym tego słowa znaczeniu”, "Szczerze to nigdy bym nie wpadła na to, żeby taki dzień świętować «polskim menu»”, „Hańba”, „Brak słów” — piszą Polacy. Protesty zamieszczają także na stronie organizatora kolacji.

O inicjatywie z Bolonii została zawiadomiona ambasada RP we Włoszech.

RadioZET.pl/SI/PAP