Zamknij

Dżihadyści z ISIS strzelali do ludzi na ulicy pod Bagdadem. Nie żyje 8 osób

Redakcja
02.05.2018 15:58
Zamach w Iraku
fot. Twitter

Osiem osób zginęło a co najmniej 13 zostało rannych w wyniku ostrzału w mieście Al Tarmia niedaleko Bagdadu. Zamaskowani terroryści strzelali z jadących samochodów do przypadkowych osób. Do ataku przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

Terroryści z ISIS uważają, że w zamachu śmierć poniosły 22 osoby i byli to członkowie wspierającego władze Iraku sunnickiego ugrupowania pod nazwą Plemienne Siły Mobilizacyjne. Irackie media twierdzą, że zginęły przypadkowe osoby.

Krwawy tak pod Bagdadem

Iracka policja poinformowała, że atak nastąpił w nocy w pobliżu centrum handlowego na przedmieściach Al Tarmii; miasto położone jest około 50 km na północ od Bagdadu.

Atak miał miejsce mimo faktu, że w grudniu 2017 roku premier Iraku Hajdar al-Abadi ogłosił ostateczne zwycięstwo nad dżihadystycznym IS. Mimo tego w części rejonów kraju dochodzi jeszcze do ataków bojowników tego ugrupowania.

8 osób nie żyje

Na 12 maja br. zaplanowane są w Iraku wybory parlamentarne. . Uczciwość wyborów ma zapewnić wprowadzenie kart biometrycznych oraz elektronicznego systemu liczenia głosów. W 329-osobowym parlamencie dziewięć miejsc zagwarantowanych jest mniejszościom religijnym, tj. chrześcijanom, mandejczykom, jazydom i szabakom.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz