Zamknij

Dżihadyści z Panstwa Islamskiego błagają o śmierć w irackim więzieniu [WIDEO]

Redakcja
23.07.2017 14:18
Dżihadyści z Panstwa Islamskiego błagają o śmierć w irackim więzieniu [WIDEO]
fot. Youtube

Podczas odbijania Mosulu z rąk dżihadystów, setki bojowników tzw. Państwa Islamskiego trafiło za kraty. Warunki w więzieniu mają tak ciężkie, że wielu z nich błaga o śmierć.

Wiele razy świat obiegały informacje o tym, jak brutalnie rozprawiają się członkowie ISIS ze swoimi przeciwnikami. Nie odpuszczali nawet małym dzieciom. Gdy odbijając Mosul, siły koalicji pokonały dżihadystów, setki z nich trafiło do niewoli.

Wiele dni w ciasnej celi

Irakijczycy nienawidzą dżihadystów za to, że wojna z nimi zniszczyła dużą część ich państwa. Gdy bojownicy trafili do więzień, warunki mają najgorsze z możliwych. Jak podają zagraniczne portale, w celach są upchnięci do granic możliwości. Nie mogą chodzić, ani nawet leżeć, a temperatura wewnątrz celi przekracza 45 stopni.

W całkowitej ciemności

W jednym z więzień jest osadzonych 370 dżihadystów. Przebywają w całkowitej ciemności, związani między sobą. Wielu z nich dotknęły choroby skóry, a przez to, że nie mogą się ruszać, ból jest nie do zniesienia. – Błagają nas o śmierć – mówi jeden ze strażników więzienia w Mosulu.

Tak wygląda piekło niewolnic w Państwie Islamskim:

Zobacz także

Reporterzy lokalnej telewizji zostali na chwilę wpuszczeni do jednego z więzień i krótkie nagranie trafiło do sieci. – Oni nie są ludźmi – mówił reporterom iracki oficer, który nadzoruje więzienie. Międzynarodowe organizacje broniące praw człowieka alarmują natomiast, że wielu z osadzonych nie walczyło nigdy w szeregach tzw. Państwa Islamskiego.

Trudno o to, aby Irakijczycy wykazali się współczuciem, bowiem tysiące irackich żołnierzy stracili z rąk bojowników ISIS całe swoje rodziny.

RadioZET.pl/independent.co.uk/strz