Zamknij

Ed King nie żyje. To współautor wielkiego przeboju „Sweet Home Alabama”

Redakcja
24.08.2018 08:42
Ed King
fot. YouTube screen

W wieku 68 lat zmarł Ed King, były gitarzysta zespołu rockowego Lynyrd Skynyrd, współautor wielkiego przeboju „Sweet Home Alabama” – poinformowano w czwartek na profilu muzyka na Facebooku.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

King zmarł w środę w swym domu Nashville w stanie Tennessee. Według magazynu muzycznego „Rolling Stone” legendarny gitarzysta chorował na raka płuc.

„Ed był naszym bratem, znakomitym tekściarzem i gitarzystą. Wiem, że spotka się z resztą chłopaków w raju Rock and Rolla” – napisał na Twitterze Gary Rossington, jeden z założycieli zespołu Lynyrd Skynyrd.

Ed King nie żyje

Pochodzący z Kalifornii King grał przez trzy lata w tej formacji, do 1972 do 1975 roku, kiedy odszedł na skutek w konfliktów w zespole.

Grupa rozpadła się w 1977 roku po katastrofie lotniczej, w której zginęło trzech jej członków, w tym wokalista i gitarzysta Ronnie Van Zant. Dziesięć lat później zespół Lynyrd Skynyrd reaktywował młodszy brat Ronniego Van Zanta, Johnny. W jego składzie znalazł się także King.

W 1996 roku, ze względu na problemy zdrowotne, King wycofał się z Lynyrd Skynyrd.

Ed King jest jednym z trzech autorów wielkiego przeboju grupy „Sweet Home Alabama” z albumu „Second Helping” wydanego przez Lynyrd Skynyrd w 1974 roku.

RadioZET.pl/PAP/DG