Zamknij

Media: Nożownik z Hurghady przyznał się, że jest dżihadystą

Redakcja
15.07.2017 17:02
Egipt
fot. Twitter

Egipski student, który w piątek zaatakował nożem turystów w Hurghadzie, zabijając dwie Niemki, powiedział w trakcie przesłuchania, że jest wyznawcą ideologii dżihadyzmu - pisze w sobotę  AFP, powołując się na źródła sądowe i służby bezpieczeństwa Egiptu. Według rozmówców AFP, młody mężczyzna przyznał się do tego wkrótce po zatrzymaniu.

Sprawca piątkowego ataku to pochodzący z Delty Nilu, na północy Egiptu, dwudziestokilkuletni student, który nigdy wcześniej nie był karany. Obecnie przebywa w areszcie w Kairze, gdzie jest przesłuchiwany.

Zobacz także

Uzbrojony w nóż Egipcjanin wdarł się na teren ośrodka wypoczynkowego w Hurghadzie, gdzie zabił dwie niemieckie turystki i ranił dwie inne osoby, po czym przedostał się na teren sąsiedniego ośrodka, gdzie zadał rany kolejnym dwóm osobom.

W sobotę MSZ Niemiec potwierdziło, że w ataku zginęły dwie niemieckie turystki. Wśród rannych jest obywatelka Czech, Rosjanka i dwie obywatelki Armenii. Agencje pisały początkowo m.in. o rannym Polaku i Serbach oraz obywatelach Ukrainy.

Po ataku w Hurghadzie wzmocniono środki bezpieczeństwa; ulice tego popularnego egipskiego kurortu są patrolowane, a przed hotelami stoją funkcjonariusze służb bezpieczeństwa.

RadioZET.pl/PAP/MP