Zamknij

Egipt. Wojsko aresztowało 18-miesięczne dziecko. W tle wybory prezydenckie

Redakcja
28.03.2018 16:13
Egipt
fot. PAP/EPA

Trzyosobowa rodzina została aresztowana na dworcu kolejowym w Gizie. Jedną z osób zatrzymanych przez mundurowych jest 18-miesięczna dziewczynka.

O sprawie piszą lokalne i zagraniczne media. Zaalarmowała o tym również ECRF, organizacja walcząca o prawa i wolność ludzi w Egipcie. 1,5-roczna Alia to jak na razie najmłodsza aresztowana obywatelka kraju od momentu przejęcia przez wojsko władzy w 2013 roku.

Rodzina miała zostać zatrzymana w środę, kilka godzin później dokonano przeszukania ich domu. Od tego momentu ich krewni i bliscy nie mieli z nimi żadnego kontaktu.

Organizacja Human Rights Watch publikuje szokujące dane, wedle których od momentu ponownego przejęcia władzy przez wojsko regularnie dochodzi do bezprawnych aresztowań i przeszukań, a na karę śmierci skazano już kilkaset osób.

Przypomnijmy, że od poniedziałku trwają w Egipcie trzydniowe wybory prezydenckie. Mają one jednak charakter fasadowy, ponieważ ich zwycięzcą i tak zostanie urzędujący od czterech lat Abd al-Fattah as-Sisi. Nawet jego jedyny konkurent w wyścigu o fotel prezydenta deklaruje poparcie dla reelekcji 64-letniego generała.

RadioZET.pl/Onet.pl/MP