Zamknij

Akcja służb po zamachu w Gizie. Nie żyje 40 terrorystów!

Redakcja
29.12.2018 15:59
Akcja służb po zamachu w Gizie. Nie żyje 40 terrorystów!
fot. PAP/EPA

Nie żyje 40 terrorystów, którzy mieli być powiązani z piątkowym zamachem bombowym na autobus turystyczny w Gizie. Zginęli w sobotę w czasie zmasowanej akcji egipskich służb bezpieczeństwa – poinformowało tamtejsze MSW.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Operację sił bezpieczeństwa przeprowadzono przeciwko dżihadystycznym bojownikom w Gizie i na półwyspie Synaj. Według egipskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych 30 terrorystów zginęło w Gizie podczas wymiany ognia.

Zobacz także

„Planowali oni serię zamachów na sektor turystyczny, miejsca kultu chrześcijan i siły bezpieczeństwa” - głosi komunikat ministerstwa.

Szczegółów operacji nie podano. Nie ma też informacji, czy oddziały sił bezpieczeństwa poniosły straty.

Zobacz także

Zamach w Gizie

Do zamachu w Egipcie doszło w piątek po południu niedaleko popularnego wśród turystów zespołu piramid. Bomba była ukryta pod murem i wybuchła, gdy w pobliżu znajdował się autobus przewożący 14 turystów z Wietnamu.

W wybuchu zginęło trzech wietnamskich turystów i egipski przewodnik, 10 osób zostało rannych.

Terroryzm w Egipcie

Egipt walczy z radykalną islamską partyzantką, która dokonała wielu ataków, głównie na półwyspie Synaj, gdzie armia prowadzi od lutego zakrojoną na szeroką skalę ofensywę. Piątkowy atak jest jednak pierwszym od dwóch lat na zagranicznych turystów w Egipcie.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/JŚ