Zamknij

Cztery kobiety zginęły w wyniku zawalenia się budynku mieszkalnego

26.06.2021 16:20
cztery kobiety zginęły pod gruzami
fot. Xinhua News /East News (zdjęcie ilustracyjne)

Cztery kobiety zginęły w wyniku zawalenia się budynku mieszkalnego w Aleksandrii na północy Egiptu - poinformował w sobotę przedstawiciel egipskich służb bezpieczeństwa. Zniszczony budynek, znajdujący się w dzielnicy Al-Attarine, zawalił się w piątek, powiedziało AFP anonimowe źródło.

Katastrofa budowlana w Aleksandrii na północy Egiptu. Poza czterema ofiarami śmiertelnymi pracownicy ochrony cywilnej wydostali spod rumowiska cztery żywe osoby, z których jedna odniosła obrażenia.

Właściciel pięciopiętrowego budynku, według informacji umieszczonych na Facebooku przez gubernatora Aleksandrii, w 2018 roku otrzymał administracyjny nakaz przeprowadzenia napraw i rozebrania ostatniego piętra.

Katastrofa budowlana w Egipcie. Cztery kobiety zginęły pod gruzami

W centrach Aleksandrii i Kairu wciąż znajduje się wiele budynków pochodzących z XIX i początku XX wieku. Wiele z nich popadło w ruinę i od dziesięcioleci nikt nie przeprowadzał ich remontu.

Egipt doświadczył w ostatnich latach wielu katastrof budowlanych spowodowanych złą konserwacją lub jej braku oraz niskim poziomem egzekwowania norm budowlanych. Niemal każdej z tych katastrof towarzyszyły ofiary śmiertelne.

RadioZET.pl/ PAP