Zamknij

Egipt: Zamach na autokar z turystami. Kilkanaście osób jest rannych

Redakcja
19.05.2019 15:12
Egipt: Zamach na autokar z turystami. Kilkanaście osób jest rannych
fot. Yitz/Twitter screen

Autokarem zaatakowanym w niedzielę w pobliżu piramid w Gizie w Egipcie jechało 25 turystów z RPA - poinformowała egipska telewizja państwowa. W zamachu rannych zostało co najmniej 17 osób. Doznały one lekkich i średnich obrażeń - podały miejscowe siły bezpieczeństwa.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Atak na autokar turystyczny, do którego doszło w niedzielę w pobliżu nowego muzeum niedaleko piramid w Gizie w Egipcie, został przeprowadzony przy użyciu umieszczonego przy drodze ładunku wybuchowego - podała stacja Sky News.

Autokarem zaatakowanym w niedzielę w pobliżu piramid w Gizie w Egipcie jechało 25 turystów z RPA - poinformowała egipska telewizja państwowa. W zamachu rannych zostało co najmniej 17 osób. 

Nie ma informacji, by autokarem podróżowali również obywatele innych państw. "Na ten moment brak informacji o poszkodowanych Polakach. Konsul RP monitoruje sytuację i weryfikuje informacje" - poinformowała PAP rzeczniczka MSZ Ewa Suwara.

Atak został przeprowadzony przy użyciu pozostawionego przy drodze ładunku wybuchowego. Został on umieszczony w pobliżu budowanego w Gizie Wielkiego Muzeum Egipskiego, którego otwarcie planowane jest na przyszły rok.

Zobacz także

To drugi atak na zagranicznych turystów w Egipcie w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. W grudniu w ataku przeprowadzonym w podobny sposób zginęło troje Wietnamczyków i egipski przewodnik.

RadioZET/PAP/REUTERS