Zamknij

Katastrofa kolejowa w Egipcie. Zderzyły się dwa pociągi, zginęły 32 osoby

26.03.2021 14:14
Egipt. Katastrofa kolejowa, zginęły 32 osoby
fot. PAP/EPA/STRINGER

Co najmniej 32 osoby zginęły, a kolejnych 66 zostało rannych w katastrofie kolejowej na południu Egiptu. Do zderzenia pociągów doszło na północ od miasta Sauhadż - poinformowało egipskie ministerstwo zdrowia.

Katastrofa kolejowa w Egipcie. Niedaleko miasta Sauhadż na południu państwa z impetem zderzyły się dwa pociągi. Na razie nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną katastrofy.

Egipskie służby kolejowe poinformowały po południu, że "nieznane osoby uruchomiły hamulce awaryjne w pociągu". Uderzył w niego od tyłu inny skład, co doprowadziło do wykolejenia się dwóch wagonów.

Katastrofa kolejowa w Egipcie. Zderzyły się pociągi, zginęły 32 osoby

"W wyniku zderzenia maszyn zginęły co najmniej 32 osoby, 66 zostało rannych" – ogłosił resort zdrowia w Kairze. W sieci pojawiły się fotorelacje i nagrania z miejsca katastrofy. Widzimy, jak tłumy ludzi przeszukują pociąg w poszukiwaniu ofiar i rannych.

Prezydent Egiptu Abd el-Fatah es-Sisi upamiętnił ofiary tragedii w oświadczeniu opublikowanym w oficjalnych mediach społecznościowych i zapowiedział, że winni dramatu zostaną ukarani. Sisi polecił premierowi Mustafie Kamalowi el-Madbulemu udać się na miejsce wypadku wraz z ministrami zdrowia i solidarności społecznej.

Egipt posiada jedną z największych, ale i tez najstarszych sieci kolejowych w regionie, co przekłada się na częste wypadki z udziałem pociągów. W najtragiczniejszej katastrofie kolejowej w tym kraju w 2002 r. pożar strawił siedem wagonów przepełnionego pociągu osobowego, w wyniku czego zginęło co najmniej 360 osób.

RadioZET.pl/PAP