Zamknij

Egipt. Pożar aresztu dla nieletnich. Zginęło co najmniej sześcioro dzieci

04.06.2021 06:31

Co najmniej sześcioro dzieci zginęło w pożarze egipskiego aresztu dla nieletnich, a 30 zostało rannych - poinformowały egipskie władze.

Pożar aresztu dla dzieci w Kairze. Zginęło 6 nieletnich
fot. Ahmed Gomaa/Xinhua News/East News, zdj. ilustracyjne, jeden z dużych pożarów w Egipcie

Pożar w areszcie dla nieletnich w Egipcie. W jednostce położonej w stołecznym Kairze ogień rozprzestrzenił się, jak przekazał jeden z pracowników więzienia, po walce na pięści między dwojgiem dzieci na jednym z oddziałów.

Do zdarzenia doszło w kairskiej dzielnicy Marj. W pożarze spłonęło ponad sześcioro z osadzonych w środku dzieci, a rannych zostało kolejnych 30 nieletnich.

Egipt. Pożar w areszcie dla nieletnich. Zginęło sześcioro dzieci

Przyczyna pożaru pozostaje nieznana. Zdaniem państwowych mediów, wstępne śledztwo koncentruje się na hipotezie o zwarciu elektrycznym. Państwowa gazeta Akhbar el-Jom poinformowała, że dzieci nie mogły uciec przed ogniem, ponieważ oddział był zamknięty.

Normy bezpieczeństwa i przepisy przeciwpożarowe są w praktyce słabo egzekwowane w Egipcie. W marcu w pożarze fabryki odzieży pod Kairem zginęło co najmniej 20 osób, a 24 zostały ranne.

Według oficjalnej agencji statystycznej Egiptu w 2020 r. w kraju miało miejsce około 52 tysiące pożarów, w wyniku których zginęło 199 osób. Rok wcześniej liczba pożarów nieznacznie przekroczyła 50 tysięcy, zginęły w nich 252 osoby.

RadioZET.pl/PAP