Zamknij

Uwaga turyści! Władze Egiptu przedłużają stan wyjątkowy

Redakcja
02.01.2018 18:41
Uwaga turyści! Władze Egiptu przedłużają stan wyjątkowy
fot. Pixabay

Władze egipskie przedłużyły stan wyjątkowy wprowadzony po raz pierwszy po kwietniowych atakach na koptyjskie kościoły, w których zginęło 45 osób. Wydany we wtorek dekret prezydenta Abd el-Fataha es-Sisiego przedłuża stan wyjątkowy o kolejne trzy miesiące.

Zagłosuj

Czy podróżujesz do krajów afrykańskich?

Liczba głosów:

Stan nadzwyczajny ma zezwalać siłom bezpieczeństwa na "podjęcie kroków koniecznych do stawienia czoła niebezpieczeństwom i finansowaniu terroryzmu oraz koniecznych do zagwarantowania bezpieczeństwa we wszystkich częściach kraju" - podała agencja MENA.

Przedłużenie stanu wyjątkowego nastąpi z dniem 13 stycznia. Wcześniej był przedłużany na początku lipca i w październiku.

Stan wyjątkowy daje egipskiemu wojsku i policji dodatkowe uprawnienia mające ułatwić im walkę z terroryzmem oraz pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa obywatelom. Na Północnym Synaju stan wyjątkowy jest utrzymywany bez przerwy od 2014 roku.

Zobacz także

W połowie kwietnia prezydent Egiptu zarządził trzymiesięczny stan wyjątkowy po zamachach bombowych na koptyjskie kościoły w mieście Tanta w Delcie Nilu i w Aleksandrii, gdzie zginęło łącznie co najmniej 45 ludzi. Ataki w Niedzielę Palmową przeprowadziło Państwo Islamskie.

RadioZET.pl/PAP/DG