Zamknij
Pożar w Berlinie
  • EN_01533673_0611
  • EN_01533673_0508
  • EN_01533673_0590
  • 7 Zobacz
fot. INA FASSBENDER/AFP/East News

Po serii eksplozji, do których doszło w czwartek rano w składzie materiałów wybuchowych na terenie lasu Grunewald w Berlinie, wybuchł pożar. Ogień objął co najmniej 1,5 hektara lasu, doprowadzając m.in. do czasowego wstrzymania ruchu pociągów między stolicą Niemiec a Poczdamem. 

Pożar w Berlinie wybuchł nad ranem. Przyczyna pojawienia się ognia w składzie z materiałami wybuchowymi i fajerwerkami nie jest jeszcze znana. W akcji gaśniczej uczestniczy ponad 100 zespołów straży pożarnej, do pomocy wezwano też Bundeswehrę. Jak szacują strażacy, walka z ogniem może potrwać do końca dnia.

Niemcy. Eksplozje i pożar w Berlinie

– Sytuacja jest skomplikowana – wyjaśnił rzecznik straży pożarnej. Ogień nadal się rozprzestrzenia, ale obszary zamieszkane są bezpieczne. Najbliższe budynki znajdują się ponad 2 km dalej. – Dużym wyzwaniem jest panująca w lesie Grunewald susza i wciąż znajdująca się w miejscu pożaru amunicja. Rano raz za razem dochodziło do kolejnych detonacji – dodał rzecznik berlińskich strażaków.

Podczas pierwszej eksplozji nikt nie został ranny. Jej przyczyny nie są jeszcze znane – poinformowała z kolei policja. Znaleziona amunicja jest składowana na placu i rozbrajana w kontrolowany sposób przez policyjnych saperów.

Pożar spowodował ogromne utrudnienia (czasowe zamknięcie lub objazdy) w ruchu kolejowym między Berlinem a Poczdamem i Wannsee. 

RadioZET.pl/PAP

C