Zamknij

Tragedia na lotnisku. Z samolotu wypadło dwóch mężczyzn

Redakcja
28.02.2018 10:12
Tragedia na lotnisku. Z samolotu wypadło dwóch mężczyzn
fot. Twitter screen

Nie żyją dwaj mężczyźni, którzy ukryli się w luku boeinga lecącego z Ekwadoru do Stanów Zjednoczonych. Tuż po starcie maszyny spadli na tereny przyległe do pasa startowego. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Boisz się latać samolotem?

Liczba głosów:

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek w Ekwadorze. Jak podają lokalne media, po starcie samolotu z lotniska w Guayaquil, z podwozia Boeinga 767-300 linii Latam Airlines wypadło dwóch mężczyzn w wieku 25 i 30 lat. Samolot leciał do Nowego Yorku.

Śledztwo w sprawie prowadzi prokuratura z Guayaquil. Z nieoficjalnych informacji wynika, że nielegalnymi pasażerami byli Peruwiańczycy. Służby próbują ustalić, jak udało im się wejść do luku, do którego chowa się podwozie samolotu — podaje serwis elcomercio.pe. Podejrzenia podają na osoby z załogi samolotu. Mężczyźni chcieli nielegalnie dotrzeć do Stanów Zjednoczonych. 

To również Cię zainteresuje: Dlaczego podczas startu i lądowania okna w samolocie muszą być odsłonięte?

Samolot wystartował z Guayaquil w Ekwadorze o 09:01. Gdy piloci otrzymali wiadomość o tragicznej śmierci dwóch pasażerów, zgodnie z protokołami bezpieczeństwa powrócili na lotnisko. Lotnisko w związku z tragicznym wypadkiem zostało zamknięte na 1,5 godziny.

RadioZET.pl/Gazeta.pl/DG