Zamknij

Słynny wizjoner zapowiada III wojnę światową. Zdradza, kto ją wywoła!

Redakcja
06.09.2017 12:18
Słynny wizjoner zapowiada III wojnę światową. Zdradza, kto ją wywoła!
fot. Pixabay

To nie Kim Dzong Un i jego broń jądrowa stanowi największe zagrożenie dla ogólnoświatowego bezpieczeństwa. Okazuje się, że to technologiczny rozwój może przyczynić się do zagłady świata. 

Czy Polska ma szanse na reparacje wojenne? Wypowiedz się w serwisie MAM ZDANIE

Zagłosuj

Czy sztuczna inteligencja zagraża światu?

Liczba głosów:

Elon Musk, czyli południowoafrykański przedsiębiorca i wizjoner biznesu ostrzega przed sztuczną inteligencją. Zdaniem biznesmena to ona może być powodem wybuchu III wojny światowej. 

''Chiny, Rosja, wkrótce wszystkie kraje będą mocne w naukach komputerowych. Rywalizacja o wyższość sztucznej inteligencji na poziomie krajowym będzie najprawdopodobniej przyczyną wybuchu III wojny światowej'' - napisał na Twitterze.

Zobacz także

Musk twierdzi, że światu nie zagraża komunistyczny dyktator z Półwyspu Koreańskiego. ''Korea Północna powinna stać nisko na liście zagrożeń dla naszej cywilizacji. Nie mają żadnych sojuszy, które mogłyby pchnąć świat do wojny światowej'' - pisze na Twitterze.

Założyciel przedsiębiorstw PayPal, SpaceX i Tesla odniósł się również do słów Władimira Putina o AI (sztucznej inteligencji). Przywódca Federacji Rosyjskiej stwierdził, że sztuczna inteligencja to przyszłość nie tylko Rosji, ale całej ludzkości.

- Kto zostanie liderem w tej sferze, ten stanie się władcą świata - powiedział Putin.

RadioZET.pl/DG