Zamknij

Najstarszy człowiek świata nie żyje. Emma Morano urodziła się jeszcze w XIX w.

Redakcja
15.04.2017 20:39
Emma Morano nie żyje. Zmarł najstarszy człowiek świata
fot. PAP/EPA

W wieku 117 lat zmarła w sobotę w Verbanii na północy Włoch najstarsza osoba na świecie, Emma Morano. Była, jak podkreślają włoskie media, ostatnim żyjącym świadkiem XIX wieku.

Emma Morano urodziła się 29 listopada 1899 roku w miejscowości Civiasco koło Vercelli w Piemoncie. Mieszkała na obrzeżach Verbanii, nad jeziorem Maggiore. W listopadzie ub. roku w mieście tym odbyły się huczne urodziny najstarszej kobiety na świecie. Dedykowano jej spektakl wystawiony w tamtejszym teatrze, w którym przypomniano trzy stulecia, na które przypadło jej życie. Odkąd się urodziła, Włochami rządziło trzech królów i 12 prezydentów, a w Watykanie panowało 11 papieży.

Zobacz także

Burmistrz Verbanii Silvia Marchionini na wiadomość o śmierci Emmy Morano powiedziała włoskiej agencji Agi: "Miała nadzwyczajne życie, a my będziemy zawsze pamiętać jej siłę, z jaką szła naprzód, jej postawę, z jaką podchodziła do przeciwności losu". "Nie zapominajmy, że ponad 70 lat temu rozstała się z agresywnym mężem" - dodała burmistrz miasta. W liczącej 30 tysięcy mieszkańców Verbanii żyje 20 stulatków.

RadioZET.pl/PAP/MAAL