Zamknij

Miasteczko szczęściarzy. 50 osób z jednej miejscowości wygrało miliony

05.09.2019 15:58
Miasteczko szczęściarzy. 50 osób z jednej miejscowości wygrało miliony
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Do niespotykanej kumulacji wygranych w popularnej loterii Eurojackpot doszło w Finlandii, w miasteczku Siilinjärvi. 50 osób zamieszkujących tę miejscowość postanowiło zaznaczyć te same liczby w losowaniu. Każdy z nich wygrał równowartość 1,8 miliona złotych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Fińskie Siilinjärvi to miasteczko, liczące około 20 tysięcy mieszkańców. 50 spośród nich wspólnie udało się do sklepu, by zakupić losy w Eurojackpot, i obstawiło te same numery. Pula nagród wynosiła wówczas 92 miliony złotych.

Zobacz także

Osoby te, jak się później okazało – wygrały po 1,8 miliona złotych każdy. Kiedy dotarła do nich ta szczęśliwa informacja, zwycięzcy postanowili ją uczcić. W niewielkim supermarkecie, w którym kupili losy, kupili ogromne ciasto i zorganizowali przyjęcie dla klientów oraz pracowników.

Zobacz także

Dane osobowe wygranych nie zostały podane do wiadomości publicznej.

Ponadto, wygrana szczęśliwców ma być też dobrą prognozą dla miasteczka. Władze gminy liczą na to, że pieniądze pochodzące z loterii zasilą lokalną gospodarkę. Jak podaje Super Express, samorząd ma długi, sięgające 74 miliony euro.

Zobacz także

Na czym polega Eurojackpot?

Eurojackpot to odpowiednik polskiego Lotto, ale o zasięgu europejskim – gra liczbowa zagościła na polskim rynku w 2017 roku, dzięki Totalizatorowi Sportowemu (do którego należy m.in. Lotto). Biorą w niej udział obywatele 18 krajów – dlatego mowa jest o kwotach rzędu kilkuset milionów złotych. Koszt jednego losu wynosi 12,50 zł. Uczestnik kupuje zakład i wybiera pięć z 50 liczb, a następnie dwie z 10 liczb. Jeden zakład dotyczy jednego, najbliższego losowania.

RadiozET.pl/superbiz.se.pl