Zamknij

Finał Eurowizji w Kijowie. Zobacz występ Kasi Moś [WIDEO]

Redakcja
14.05.2017 09:40
Finał Eurowizji w Kijowie. Zobacz występ Kasi Moś [WIDEO]
fot. PAP/EPA

Zwycięzcą 62. finału konkursu Eurowizji, który zakończył się w nocy z soboty na niedzielę w Kijowie, został Portugalczyk Salvador Sobral z piosenką "Amar Pelos Dois". Reprezentantka Polski Kasia Moś, która zaśpiewała piosenkę „Flashlight”, zdobyła 64 punkty i zajęła 22 miejsce. Zobaczcie oba występy!

Sobral uzyskał w głosowaniu jury oraz widzów 758 punktów. Na drugim miejscu znalazł się przedstawiciel Bułgarii Kristian Kostov z 615 punktami, a na trzecim grupa Sunstroke Project z Mołdawii, która zebrała 374 punkty. Gospodarz, czyli Ukraina, reprezentowana przez zespół O.Torvald, znalazła się na 24 miejscu.

O zwycięstwo w konkursie Eurowizji ubiegali się przedstawiciele 26 krajów. Konkurs odbył się w Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym.

Gościem honorowym finału miał być prezydent Ukrainy Petro Poroszenko z małżonką. Jednak w ostatniej chwili odwołał swoją obecność ze względu na ostrzał miasta Awdijiwka w obwodzie donieckim.

Eurowizja 2017 - wyniki

W sobotnim ataku artyleryjskim, dokonanym przez prorosyjskich separatystów, zginęły tam cztery osoby cywilne a jedna została ciężko ranna.

62 konkurs Eurowizji odbywał się na Ukrainie, gdyż zwyciężczynią jego ostatniej edycji, która była organizowana w Sztokholmie, została ukraińska piosenkarka pochodzenia tatarskiego Dżamala (Jamala).

RadioZET.pl/PAP/DG