Zamknij

Ewa Milde nie żyje. Aktorka znana z Misia i Czterdziestolatka zmarła w USA

25.07.2020 15:27
Ewa Milde nie żyje. Aktorka znana z Misia i Czterdziestolatka zmarła w USA
fot. screen Facebook

W USA zmarła Ewa Milde, aktorka znana z wielu ról w polskich filmach z lat 70. i 80. Mieszkająca w Stanach Zjednoczonych Milde miała 76 lat. Zasłynęła przede wszystkim z ról w „Misiu”, czy „Alternatywach 4”.

Ewa Milde nie żyje. Smutne wieści przekazał zza oceanu mąż aktorki Bogdan Łańko. Informacja pojawiła się również na stronie internetowej dla Polonii z Chicago.

Ewa Milde nie żyje. Aktorka zmarła w USA

Aktorka w ostatnich latach ciężko chorowała. Jej kariera rozpoczęła się od ról teatralnych, ale sławę i rozpoznawalność przyniósł jej duży ekran. Występowała w kultowym już „Misiu” Stanisława Barei (jako Zofia, znajoma Stanisława Palucha granego przez Stanisława Tyma). Występowała też w słynnych serialach doby PRL: „Alternatywy 4” (żona Jacka Winnickiego) czy „Czterdziestolatku” (żona Antka). Jej życiorys zawodowy jest znacznie dłuższy - wspomnijmy chociażby role w „O rany nic się nie stało”, „Drewnianym różańcu, „Tulipanie” i „Królowej Bonie”.

Zobacz także

Przez ponad trzy dekady mieszkała w USA – wyjechała za ocean w 1987 roku. Związana była mocnymi więziami ze społecznością Polonii (m. in. tamtejszym radiem), założyła z mężem na emigracji kabaret Bocian.

Ewa Milde urodziła się 7 marca 1944 roku w Skierniewicach. Od początku kariery swoją przyszłość wiązała z aktorstwem. Debiutowała w 1967 roku w Teatrze Ziemi Łódzkiej. Później występowała m. in. na deskach koszalińskiego Teatru Bałtyckiego czy Teatru Dramatycznego w Szczecinie. 

Zobacz także

RadioZET.pl/ Polish Weekly Program in Chicago/ Dzień Dobry TVN