Zamknij

Tragiczny wypadek na motorówce. Nie żyje znany projektant łodzi

18.09.2019 22:47
Tragiczny wypadek na motorówce. Nie żyje znany projektant łodzi
fot. Italian Firefighters/Associated Press/East News

Jak informują włoskie media, we wtorek wieczorem w Wenecji doszło do tragedii. Trzej mężczyźni wybrali się na rejs łodzią motorową. Motorówka, zmierzając do portu, uderzyła w skały. Wśród obecnych na pokładzie był słynny projektant łodzi motorowych, Fabio Buzzi.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na pokładzie motorówki znajdowało się czterech mężczyzn. Wśród nich był słynny projektant łodzi motorowych, 76-letni Fabio Buzzi. Chciał wraz z towarzyszami pobić rekord prędkości na odcinku Monte Carlo-Wenecja. Niestety mężczyzna zginął. Oprócz niego śmierć poniosło także dwóch pilotów, pochodzących z Wielkiej Brytanii.

Zobacz także

Chciał pobić rekord prędkości na motorówce

Kiedy na miejsce wypadku przyjechali ratownicy medyczny, znaleźli dwie martwe osoby i jedną bardzo poważnie ranną. Rozpoczęto poszukiwania czwartej. Okazało się, że ostatni z pasażerów motorówki także nie żyje.

Zobacz także

Jak informują zagraniczne media, motorówka poruszała się z bardzo dużą prędkością. Niektóre portale piszą o 150 kilometrach na godzinę.

Zobacz także

Włoscy śledczy ustalają wszelkie okoliczności i bezpośrednią przyczynę dramatycznego zdarzenia. Jak podają, tragedia rozegrała się dosłownie przed końcem rejsu, niedaleko miejsca, gdzie znajdowała się ekipa mierząca czas przepływu łodzi Fabio Buzziego.

RadioZET.pl/fakt.pl/La Repubblica