,

Facebook do randkowania? Gigant otwiera się na nowy segment rynku

05.09.2019 19:58

Facebook uruchamia serwis randkowy – informuje agencja Reuters. Drugiej połówki na razie poszukają tylko Amerykanie.

Facebook
fot. imago stock&people/EAST NEWS

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Facebook stawia na nową usługę, która „ma umożliwić użytkownikom nawiązanie znaczących relacji”. Spółka tłumaczy wprost, że chodzi o dobieranie się na podstawie wspólnych zainteresowań, przynależności do grup czy udziału w wydarzeniach.

Popularny serwis społecznościowy sięga po nowy segment rynku, chcąc podebrać użytkowników portalom randkowym. Jak czytamy, chodzi o zbliżanie użytkowników, „bardziej autentyczne spojrzenie na to, kim jest dana osoba”.

Zobacz także

Facebook ma jednak rozdzielić funkcję aplikacji randkowej i profilu społecznościowego. Aktywność na „sercowym” polu ma nie być widziana na profilach ani wiadomościach.

Użytkownicy Facebooka będą mogli utworzyć swoisty „podprofil” randkowy. Wymagane jest by mieli ukończone 18 lat i pobrali najnowszą wersję aplikacji.

Serwis CNBC zaznacza, że na randkowym Facebooku będzie można wpiąć, np. zdjęcia z Instagrama. Dzieło Marka Zuckerberga – przynajmniej w teorii – ma uchodzić za w pełni bezpieczne. Na randkowym Facebooku będzie można blokować użytkowników. Nie będzie można wysyłać zdjęć, linków, płatności ani filmów.

RadioZET.pl/PAP

Logo radiozet Dzieje się