Zamknij

Facebook zatrudni 3 tys. osób do monitorowania drastycznych treści

Redakcja
04.05.2017 14:24
Facebook zatrudni 3 tys. osób do monitorowania drastycznych treści
fot. Facebook

Współzałożyciel Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił, że zatrudni dodatkowe 3 tys. osób, których zadaniem będzie monitorowanie treści niezgodnych z regulaminem. Chodzi o np. filmy i zdjęcia z samobójstw czy brutalnych przestępstw.

Nowo zatrudnieni pracownicy mają się zająć śledzeniem treści udostępnianych przez użytkowników Facebooka. Nowi pracownicy mają zasilić istniejący już zespół 4,5 tys. osób, których praca polega na sprawdzaniu postów mogących naruszać regulamin serwisu.

Zuckerberg podał dla przykładu jedną interwencję. – Dostaliśmy informację, że ktoś przygotowuje się do samobójstwa i relacjonuje to w filmie na żywo. Natychmiast zgłosiliśmy to organom ścigania, a te skutecznie odwiodły tę osobę od samobójstwa. Ale w innych przypadkach nie mieliśmy tyle szczęścia – komentował współzałożyciel największego w historii portalu społecznościowego.

Nielegalne treści na Facebooku

Na Facebooku były w ostatnim czasie relacjonowane wydarzenia, które nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego. Jednym z nich był gwałt na 15-latce z Chicago, który udostępniali gwałciciele. Morderca do sieci wrzucił też nagranie, w którym pokazuje, jak zabija 74-latka na jednej z ulic Cleveland, a w Tajlandii ojciec udostępnił film, na którym wiesza swoją 11-miesięczną córkę.

Przed nowymi pracownikami Facebooka trudne zadanie, bowiem każdego miesiąca z portalu korzysta średnio 1,9 mld użytkowników.

RadioZET.pl/PAP/Wyborcza.pl/strz