Zamknij

Fałszywi bezdomni plagą na Wyspach. Ich dzienne "zarobki" robią wrażenie

Redakcja
31.03.2018 18:43
Fałszywi bezdomni plagą na Wyspach. Ich dzienne "zarobki" robią wrażenie
fot. Shutterstock

Nietypowy problem władz Royal Leamington Spa w hrabstwie Warwickshire w Wielkiej Brytanii. Fałszywi bezdomni coraz bardziej oblegają uznane za „najszczęśliwsze miejsce na Wyspach” miasto. Jak podają brytyjskie media, zarabiają oni nawet 200 funtów (960 zł) dziennie.

Nie tylko mieszkańcy, ale i władze miasta, zauważyły wzrost liczby bezdomnych na ulicach Royal Leamington Spa nieopodal Coventry. Napływ ludzi wyglądających na bezdomnych rozpoczął się gdy miejscowość w hrabstwie Warwickshire uznana została najszczęśliwszym miejscem w Wielkiej Brytanii.

Fałszywi bezdomni plagą na Wyspach

Jak informują wolontariusze z organizacji Pomocne Dłonie, wielu z bezdomnych na ulicach, tylko ich udaje, zgarniając przy tym nawet do 200 funtów dziennie. To 250 proc. średnich zarobków – podaje „The Sun”.

Lepiej wspierać organizacje.

Nie ma możliwości, aby sprawdzić, kto udaje bezdomnego, a kto rzeczywiście nim jest. –To naprawdę trudne dla ogółu społeczeństwa, aby określić, kto jest uzależniony, a kto nie jest. Dlatego z zasady mówimy, aby unikać dawania pieniędzy każdej osobie. Zamiast tego można kierować te do lokalnych służb, gdzie uzyskają fachową pomoc – tłumaczy Liane Kirkman z organizacji Pomocne Dłonie.

Tymczasem w Polsce:

Zobacz także

RadioZET.pl/TheSun/Fakt24/strz