Zamknij

Pod Wenecją powstała „faszystowska plaża"

Redakcja
10.07.2017 08:57
Pod Wenecją powstała „faszystowska plaża"
fot. Twitter

W Chioggi, pod Wenecją, zwolennik faszyzmu stworzył plażę przeznaczoną dla osób z podobnymi poglądami. Cały świat nie kryje oburzenia.

Stowarzyszenie włoskich partyzantów żąda natychmiastowego odebrania koncesji administratorowi plaży w Chioggii, pod Wenecją. Na tamtejszej płatnej plaży wiszą faszystowskie hasła i kolportuje się gazetkę poświęconą reżimowi Mussoliniego.

O tym, co się dzieje na plaży, poinformował cały świat włoski dziennik „La Repubblica". Przy wejściu można przeczytać napis: „Strefa antydemokratyczna i reżimowa". W środku, koło kabin i pryszniców, znajdują się tablice z portretami Benito Mussoliniego oraz jego cytatami.

Zarządca plaży co pół godziny wygłasza przez głośniki przemówienia nawiązujące stylem do mów Mussoliniego. Krytykuje w nich demokrację, migrantów, a także papieża Franciszka, domagając się „odesłania” go do Argentyny.

Na drzwiach kilku kabin umieszczono napisy: „Komora gazowa, zakaz wstępu”. Są hasła: „Prawo rodzi się z lufy strzelby”. Od klientów, którzy słuchają przemówień mężczyzny, zarządca wymaga – co także widnieje na tablicy ogłoszeń – bezwzględnego posłuszeństwa, dyscypliny oraz czystości.

Większość Włochów jest oburzona tym pomysłem. Włoska policja weszła na plażę, by przeprowadzić kontrolę. Co będzie dalej z plażą? Tego dowiemy się w przeciągu kilku następnych dni.

RadioZET.pl/SI/PAP