Zamknij

Cyklon Vamco spustoszył Filipiny. Zginęło 67 osób, pół miliona ewakuowanych

Bartłomiej Chudy
15.11.2020 09:02
Cyklon Vamco spustoszył Filipiny
fot. Rouelle Umali/Xinhua News/East News

Do co najmniej 67 osób wzrosła liczba ofiar cyklonu Vamco, który w ostatnich dniach nawiedził Filipiny. Dwanaście kolejnych jest uznawanych za zaginionych - poinformowała w niedzielę krajowa agencja zarządzania katastrofami.

Cyklon Vamco spustoszył Filipiny. To kolejny tragiczny w skutkach żywioł, który niszczy kraj na Pacyfiku w ostatnim czasie. W przeciągu miesiąca mieszkańcy walczyli z dwoma tajfunami: Molave i Goni, setki tysięcy zostało ewakuowanych.

W połowie listopada nad największą wyspę kraju, Luzon, nadciągnął cyklon. Filipińska agencja ds. katastrof informowała, że wskutek ulewnych deszczy całe miasta znalazły się pod wodą.

Cyklon Vamco uderzył w Filipiny. Zginęło 67 osób

Szczególnie ucierpiała miejscowość Tuguegarao w północnym regionie Cagayan, którą już po ulewach odwiedził prezydent państwa, Rodrigo Duterte. Przed cyklonem ewakuowano blisko pół miliona ludzi.

Zobacz także

Region jest ważnym ośrodkiem upraw ryżu i kukurydzy. Vmaco zniszczył 26 tys. domów, a tysiące rodzin zostało bez dachu nad głową. Szkody w towarach rolnych sięgają 25 mln dolarów. Powodzie dotarły również do stolicy kraju, Manili.

RadioZET.pl/PAP