Zamknij

Filipiny: Złowił rybę ważącą 65 kg. Wypłynęła z głębin po trzęsieniu ziemi

28.08.2020 11:09
Filipiny, rekordowa ryba
fot. screen Inquirer, Twitter

Oczy ze zdumienia przecierali rybacy na Filipinach, którzy niedługo po trzęsieniu ziemi wyłowili z oceanu rybę ważącą 65 kilogramów. Na przynętę zareagował gatunek głębinowy, wyróżniający się m. in. stałocieplnością.

Wyjątkowe odkrycie na połowie ryb w prowincji Samar na Filipinach. Kilka godzin po trzęsieniu ziemi (o sile 6,6 stopni w skali Richtera) oczom wędkarzy ukazał się morski gigant.

Oczom ludzi ukazała się ogromna ryba, która zwykle przeczesuje morza i oceany na głębokości od 50 do nawet 500 metrów. Chodziło o strojnika (ang. Lampris), rybę wyróżniającą się szybkim pływaniem, ponadprzeciętnym wzrokiem oraz – w odróżnieniu od większości gatunków – stałocieplnością.

Filipiny: Złowił rekordową rybę, ważyła 65 kg

Do niecodziennego połowu doszło w miejscowości Opas, we wschodniej części Filipin. Ważący 65 kilogramów monstrum został wyłowiony jedynie za pomocą haczyka i linki.

Zobacz także

Jak podaje stanowa agencja informacyjna Filipin, dyrektor tamtejszego Biura Rybołówstwa i Zasobów Wodnych Juan Albaladejo stwierdził, że ryby głębinowe musiały prawdopodobnie przestraszyć się trzęsienia ziemi. Wskutek czego wypłynęły na płyciznę. Rybak szczęśliwiec miał spieniężyć niecodzienny okaz na pobliskim targu, sprzedając rybę w kawałkach, po 4,11 dolara za kilogram.

Zobacz także

RadioZET.pl/ Republicworld.com/