Zamknij

Filipiny: krew Jana Pawła II będzie wystawiona do publicznej adoracji

Redakcja
06.04.2018 16:49
Papież Filipiny
fot. East News + archiwum RadioZET.pl

Wierni w stolicy Filipin będą mogli czcić relikwię krwi św. Jana Pawła II – podały tamtejsze media. Relikwia, będąca darem kardynała Stanisława Dziwisza, będzie wystawiona w katedrze w Manili z okazji 60-lecia jej odnowienia po wojnie.

Według dziennika „Philippine Daily Inquirer, fiolka przywieziona do Manili przez pracującą w Polsce filipińską zakonnicę jest jedną z siedmiu próbek krwi pobranych przez lekarzy od Jana Pawła II przed jego śmiercią na wypadek, gdyby konieczna była transfuzja. Inna fiolka z jego krwią znajduje się w parafii pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu w stolicy Malezji, Kuala Lumpur.

Relikwia Jana Pawła II

Relikwie świętych pełnią istotną rolę w Kościele katolickim. Krew papieża „jest prawdziwym źródłem pocieszenia i pomocy, szczególnie dla tych, którzy cierpią na choroby fizyczne” - powiedział.

Krew wciąż w stanie płynnym.

Co ciekawe, mimo upływu lat, krew zachowała stan płynny. Stało się tak dzięki środkom przeciwzakrzepowym zastosowanym, kiedy była pobierana. Fiolka znajduje się w mosiężnym relikwiarzu i jest chroniona szklaną osłoną. Po raz pierwszy wystawiona zostanie w sobotę podczas porannej mszy. Będzie dostępna przez dwa dni – do niedzielnego wieczoru.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz