Zamknij

W szkolnym plecaku znaleziono noworodka. Przy nim dziewczęcy mundurek

Redakcja
04.10.2018 12:14
filipiński noworodek
fot. Screen: YouTube

Plecak zawieszony na płocie zauważył w ubiegły poniedziałek pracownik firmy zbierającej odpady w mieście Lapu-Lapu na Filipinach. Chciał wrzucić go do śmieciarki. Wtedy usłyszał kwilenie dziecka.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W plecaku mężczyzna znalazł chłopca zawiniętego w plastikową torbę. Jak mówili potem świadkowie zdarzenia, porzucony noworodek był bardzo słaby, próbował jednak otwierać oczy. Wezwane na miejsce pogotowie natychmiast zabrało niemowlę do szpitala. Chłopiec czuje się dobrze.

ZOBACZ WIDEO:

– Mam nadzieję, że teraz znajdzie właściwą opiekę – mówiła lokalnym mediom Filipinka cytowana przez dziennik „The Sun”, która była świadkiem zdarzenia. – Ale współczuję też matce – dodała.

Bo w plecaku obok zawiniątka znaleziono też dziewczęcy mundurek szkolny. Na Filipinach nosi je młodzież w klasach VII-X. Zdaniem lokalnych służb może to oznaczać, że matką dziecka jest uczennica w wieku 12-16 lat.

Zobacz także

Filipińska policja wszczęła śledztwo w tej sprawie.

bobo
fot. Screen: YouTube/Viral Press

Chłopiec nie otrzymał jeszcze imienia. Emily Ng, pielęgniarka ze szpitala, do którego trafił noworodek, mówi, że już kilka osób zgłosiło chęć jego adopcji. Niemowlę nabiera sił i już wkrótce będzie mogło trafić do nowej rodziny.

RadioZET.pl/The Sun/JŚ