Zamknij

30 zakładników w centrum handlowym. Napastnik to ochroniarz zwolniony z pracy

02.03.2020 09:29
Filipiny
fot. PAP/EPA

Uzbrojony, zwolniony niedawno z pracy ochroniarz wziął w poniedziałek jako zakładników około 30 osób w centrum handlowym w San Juan w regionie metropolitalnym stolicy Filipin, Manili - poinformowała filipińska policja. Jedna osoba została postrzelona.

Policja, która wkroczyła do środka kompleksu handlowego, przekazała, że ma informacje, iż podejrzany był kiedyś ochroniarzem w tym centrum handlowym i że narzekał na "nierówne traktowanie". Zakładnicy są pracownikami centrum handlowego, może ich być 30-40.

Burmistrz San Juan Francis Zamora powiedział, że napastnik postrzelił jedną osobę, która została zabrana do szpitala i obecnie jest w stabilnym stanie. Poinformował też, że policyjny negocjator próbuje rozmawiać z napastnikiem.

Czuł się źle, ponieważ został zwolniony z posady ochroniarza. Mężczyzna próbował nakłonić innych ochroniarzy, aby przyłączyli się do niego, jednak ci odmówili. Jeden z zakładników krzyczał, że napastnik oprócz pistoletu ma granat, ale policja nie była w stanie tego od razu potwierdzić [...] Ewakuowaliśmy wszystkich ludzi z centrum handlowego 

- dodał burmistrz. Centrum handlowe w San Juan jest popularne ze względu na liczne restauracje, sklepy, bary i bazar. Znajduje się w pobliżu ekskluzywnego kompleksu mieszkalnego i klubu golfowego, a także komendy głównej policji i dowództwa wojskowego w 12-milionowej metropolii. 

RadioZET.pl/PAP/Twitter