Zamknij

Tajfun Phanfone zabił co najmniej 28 osób

27.12.2019 10:01
Tajfun Phanfone
fot. PAP

Do 28 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych tajfunu Phanfone, który we wtorek uderzył w środkową część Filipin - wynika z najnowszego bilansu miejscowych władz. 12 osób uznaje się za zaginione.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Rzecznik agencji zarządzania kryzysowego Mark Timbal zastrzegł, że ostateczny bilans ofiar śmiertelnych może się jeszcze zwiększyć, bowiem z niektórych rejonów nie dotarły jeszcze wszystkie informacje o szkodach i ofiarach.

Tajfun poważnie zakłócił obchody Bożego Narodzenia w rejonach, zamieszkanych w większości przez katolików. Wiele osób mieszkających blisko morza lub w strefach powodziowych zostało zmuszonych do ucieczki ze swoich domów.

Żywioł uderzył w środkową część Filipin we wtorek wieczorem czasu lokalnego. Prędkość wiatru, któremu towarzyszył ulewny deszcz, sięgała w porywach 200 km/godz.

Zobacz także

Filipiny są jednym z najbardziej narażonych na katastrofy regionów na świecie. Każdego roku kraj ten jest atakowany przez około 20 silnych burz tropikalnych i znajduje się w tzw. pacyficznym pierścieniu ognia, czyli strefie częstych trzęsień ziemi i erupcji wulkanicznych na Pacyfiku.

RadioZET.pl/ PAP