Zamknij

"Tylko nie mówi nikomu" z hiszpańskimi napisami. By Franciszek mógł go obejrzeć

21.05.2019 07:59
Franciszek
fot. Filippo Monteforte/AFP/East News

"Tylko nie mów nikomu" jest już dostępne z hiszpańskimi napisami. Jak przyznał współtwórca filmu Tomasz Sekielski, wersja hiszpańskojęzyczna została przygotowana przede wszystkim po to, aby film mógł obejrzeć papież Franciszek.

"Tylko nie mówi nikomu" braci Tomasza i Marka Sekielskich to zdecydowanie najgłośniejszy i najszerzej komentowany film roku. Dostępny od dziesięciu dni za darmo w serwisie YouTube obraz opowiadający o pedofilii w polskim Kościele Katolickim ma już prawie 21 milionów wyświetleń i wywołał gwałtowne reakcje zwłaszcza wśród polityków oraz hierarchów kościelnych. 

Dotychczas film można było obejrzeć jedynie w polskiej oraz w angielskiej wersji językowej. Teraz dostępna jest także hiszpańska, dzięki czemu film może liczyć na szerszy odbiór w Hiszpanii bądź państwach Ameryki Środkowej czy Południowej, a więc rejonach zdominowanych przez katolicyzm.

Twórcy "Tylko nie mówi nikomu: nie ukrywają, że wersja hiszpańskojęzyczna powstała także po to, aby film jak najszybciej zobaczyć mógł pochodzący z Argentyny papież Franciszek. Tomasz Sekielski, publikując informację o napisach na Twitterze, oznaczył w poście profil Ojca Świętego. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Twitter