Zamknij

Strach przed pokojami zagadek za granicą. W Helsinkach połowa escape roomów z nieprawidłowościami

Redakcja
12.02.2019 22:07
Strach przed pokojami zagadek za granicą. W Helsinkach połowa escape roomów z nieprawidłowościami
fot. archiwum RadioZET.pl

W blisko połowie działających na terenie Helsinek escape roomów wykryte zostały ”poważne nieprawidłowości w zakresie bezpieczeństwa” - podało we wtorek fińskie radio Yle. Inspekcje escape roomów w całej Finlandii zleciło MSW w styczniu – po tragicznym pożarze w escape roomie w Koszalinie.

Kontrole stanu ochrony przeciwpożarowej zakończyły się już w Helsinkach, gdzie według informacji radia Yle w 9 na 19 działających escape roomów wymagane jest przeprowadzenie ”niezwłocznych napraw”, tak aby działalność mogła być kontynuowana.

Zobacz także

Chodzi między innymi o uchybienia w kwestii organizacji dróg ewakuacji.  Jak podały lokalne służby,  ”miejsca rozgrywek zorganizowane zostały w nieodpowiednich pomieszczeniach”, np. w magazynach. Co więcej, w dwóch skontrolowanych punktach organizacja odpowiednich dróg ewakuacji wymaga uzyskania pozwoleń budowlanych. W związku z tym zakazano użytkowania nieprzystosowanych pomieszczeń.

Według szacunków w Finlandii działa około stu tego typu placówek. Wyniki kontroli wszystkich escape roomów mają być udostępnione jeszcze w tym miesiącu.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/MK