Zamknij

Trzęsienie ziemi we Florencji. Popękane budynki, ataki paniki mieszkańców

09.12.2019 11:13
Trzęsienie ziemi
fot. Shutterstock

Kilkadziesiąt wstrząsów wybudziło dziś ze spokoju mieszkańców Florencji i okolic. W wyniku najsilniejszego z nich uszkodzonych zostało wiele budynków. Nie ma informacji o ofiarach, ale na skutek ataku paniki w mieście panuje wielki chaos.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Trzęsienie ziemi w okolicach Florencji, które dotarło również do historycznego miasta. Jak podaje „Corriere della Serra”, wstrząsy w rejonie rozpoczęły się ok. godziny 3 w nocy. Nie były wówczas szczególnie odczuwalne. Z każdą kolejną godziną wzrastały jednak na sile.  

Krajowy Instytut Geofizyki i Wulkanologii poinformował, że epicentrum trzęsienia znajdowało się w rejonie miejscowości Scarperia i San Piero w krainie Mugello w Toskanii.

Zobacz także

Służby nie podały informacji o ofiarach i rannych. Jedyne straty to pęknięcia ścian budynków i historycznych murów. Władze obserwują kopułę katedry Brunelleschiego, najbardziej rozpoznawalnego zabytku miasta.

W mieście odwołano lekcje w szkołach, na dwie godziny wstrzymano ruch szybkich pociągów. Na przedmieściach Florencji mieszkańcy wybiegali na ulice w skutek ataku paniki. Wielu spędzało czas w samochodach bojąc się powrotu do domu.

Zobacz także

Najsilniejszy ze wstrząsów miał magnitudę 4,5.

RadioZET.pl/Corriere della Serra/PAP