Zamknij

Francja: Katastrofa śmigłowca w Alpach. Zginęły dwie osoby

09.02.2021 22:43

Dwie osoby zginęły, a trzy zostały ranne w katastrofie cywilnego śmigłowca w Alpach niedaleko szczytu Mont Charvet we francuskim departamencie Górnej Sabaudii – podała lokalna prefektura.

Francja. Katastrofa śmigłowca w Alpach
fot. East News, zdjęcie ilustracyjne

Katastrofa lotnicza śmigłowca we Francji. Helikopter z pięcioma osobami na pokładzie wystartował z gminy Courchevel w Górnej Sabaudii we wtorek po południu - informowali żandarmi z Sabaudii.

Do katastrofy doszło na wysokości jeziora Rosiere około godz. 17.20. Służby ratownicze zostały zaalarmowane przez świadków zdarzenia.

Katastrofa lotnicza w Aplach. Rozbił się helikopter, zginęły dwie osoby

Na miejsce wypadku wysłano zespół żandarmerii wysokogórskiej (PGHM) i uruchomiono specjalną operację SATER, organizowaną na szczeblu departamentów w celu odnalezienia ofiar wypadków lotniczych. Serwis Ledauphine.com podał, że dwie z ofiar wypadku to turyści, którzy wybrali się w wysokie góry na wczasy. Po wycieczce narciarskiej mieli zlecieć helikopterem w niższe połacie gór.

Do podobnej katastrofy w Sabaudii doszło dwa miesiące temu. Śmigłowiec francuskich sił lotniczych rozbił się na wysokości 1800 metrów, zginęło pięć osób, a jedna została ciężko ranna.

RadioZET.pl/Le Figaro/ Ledauphine.com